2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transporter av livsmedel och övriga varor i Sandvikens kommun
Beskrivning: Sandvikens kommun upphandlar transporter av livsmedel, färdig mat och övrigt material från Sandvikens kommuns nya Distributionscentral, DC ut till verksamheterna.
Intern identifierare: IKS2024_15
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 60161000 Pakettransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Transporter av livsmedel och övriga varor i Sandvikens kommun