See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Produktionstjänster
Beskrivning: Tjänster såsom löpande produktion av olika typer av informations- och presentationsmaterial, till exempel årsredovisning, olika rapporter, utformning av broschyrer och andra trycksaker och ibland inklusive översättningar till olika språk. Det omfattar filmproduktion, texter, illustrationer, bilder, nyhetsgrafik, mallar, presentationer, översikter och annonser.
Intern identifierare: A488.381/2023-939
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79822500 Grafisk formgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 92111000 Film- och videoproduktion, 92112000 Tjänster i samband med film- och videoproduktion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Produktionstjänster
Intern identifierare: Produktionstjänster