2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teckenspråkstolkar
Beskrivning: Upphandling av teckenspråkstolkar för utbildningstolkning vid Örebro universitet. Uppdraget omfattar ramavtal avseende teckenspråkstolkning för studenter på grundnivå, avancerad nivå och forskarnivå; från svenska och engelska till svenskt teckenspråk och tvärtom. Uppdraget kan även komma att omfatta skrivtolkning och dövblindtolkning.
Intern identifierare: ORU 2.3.2-07789/2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000