See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Elinstallationer
Beskrivning: Ramavtal Elinstallationer
Intern identifierare: KLF 2023/1306
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
Ytterligare klassificering (cpv): 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45317100 Elinstallationer för pumputrustning, 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Luleå Kommun delområde Norr
Beskrivning: Luleå Kommun delområde Norr
Intern identifierare: Luleå Kommun delområde Norr
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Luleå Kommun delområde söder
Beskrivning: Luleå Kommun delområde söder
Intern identifierare: Luleå Kommun delområde söder
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Lumire
Beskrivning: Lumire
Intern identifierare: Lumire