39012-2017 - ÄndringSverige-Göteborg: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Björkåsskolan Nybyggnad.
Referensnummer: 17/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av skola F-6 samt rivning av befintlig skola inklusive skyddsrum.