390139-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägtraktorer – Hyra av entreprenadmaskin
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyra av entreprenadmaskin
BeskrivningRamavtalet omfattar avseende hyra av vinterutrustade entreprenadmaskiner för vintervägskötsel. Med entreprenadmaskin avses traktorer och teleskoplastare. Ramavtalet omfattar inte hyra av förare.
Intern identifierareN400U26-274
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34138000 Vägtraktorer
Ytterligare klassificering (cpv): 16700000 Traktorer, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareHyra av entreprenadmaskin