3902-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Karlshamn: Diverse byggnadstekniska tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggnadsarbeten
Referensnummer: 2022/02638
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar att, inom Karlshamns kommun, Karlshamnsfastigheter AB, Karlshamnsbostäder AB, Karlshamns Hamn AB, Västmiljö Blekinge AB samt Karlshamn Energi AB och Karlshamn Energi Vatten AB utföra löpande service, underhålls- och ändringsarbeten, även om-, till- och nybyggnation (kan förekomma) avseende byggnadsarbeten inom beställarens fastigheter/anläggningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 21 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster, 45421000 Snickeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen