39030-2018 - ResultatSverige-Uppsala: Glasögon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasögon och synundersökningar
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33734000 Glasögon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av glasögon och synundersökningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33734000 Glasögon, 33734100 Bågar och skalmar till glasögon, 33734200 Glasögonglas, 33735100 Skyddsglasögon, 33735200 Bågar och skalmar till skyddsglasögon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen