390300-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal konsulttjänster inom hydrologi, hydrogeologi, geologi och vattenrening
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal konsulttjänster inom hydrologi, hydrogeologi, geologi och vattenrening
BeskrivningLocum önskar upphandla konsulttjänster avseende utredningar inom hydrologi, hydrogeologi, geologi och vattenrening för alla fastigheter som Locum förvaltar inom Region Stockholm. Uppdraget innefattar både teoretiska och praktiska moment. Uppdrag som kan komma att bli aktuella är: förstudier för reservvatten, hydrogeologiska utredningar, förslag på vattenrening, grundvattenmodellering, biträda projektet som sakkunnig och geofysik mm. Alla skeden i Region Stockholms investeringsprocess ingår i uppdraget.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100455:Lot:1