Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Banktjänster
Referensnummer: Ks26 2020-35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Linköpings kommun inklusive kommunala bolag m.fl. inbjuder ert företag till att lämna anbud i offentlig upphandlingen av Banktjänster. Upphandlingen omfattar koncernkontosystem och andra finansiella tjänster för Linköpings kommun och kommunens bolag samt ett kommunalförbund.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Linköpings kommuns upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66100000 Bank- och investeringstjänster, 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen