390382-2019 - ResultatSverige-Eskilstuna: Elektriska kaffebryggare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kaffemaskiner och vattenautomater, inkl tillbehör och service
Referensnummer: 1162/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39711310 Elektriska kaffebryggare
II.1.4.
Kort beskrivning
Kaffemaskiner och vattenautomater till nya kontorslokaler i Eskilstuna. Avtalet omfattar även leverans och påfyllnad av tillbehör samt ett helhetsansvar för hygienisk och teknisk maskinservice.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 42968100 Dryckesautomater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen