390383-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Säkerhetstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
K-497 Bevakningsuppdrag projekt Hagastaden
Referensnummer: E2020-01738
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bevakning av entreprenadområden inom projekt Hagastaden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79715000 Patrullering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen