390428-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar – VA Bränntorp lokalt nät och överföringsledning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelVA Bränntorp lokalt nät och överföringsledning
BeskrivningProjektet omfattar nyanläggning av vatten- och spillvattenledningar för området Bränntorp samt nyanläggning av överföringsledningar för vatten- och spillvatten mellan området och anslutningspunkt i Toltorp i Katrineholms kommun. Bränntorp är ett klassiskt sommarstugeområde med en hel del permanentboende.
Intern identifierare2096
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000