390463-2019 - ResultatSverige-Luleå: Skrivare och kurvskrivare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2018 Effektiva utskrifter
Referensnummer: 18/65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal på skrivare och kortläsare inklusive tillbehör och förbrukningsartiklar samt programvara och licenserför för successiva avrop för leverans till Region Norrbotten.
Upphandlingen omfattar även avtal på förbrukningsartiklar till befintliga skrivare.
Avtalsvärde: Det totala avtalsvärdet är beräknat till 19 000 000 SEK
Anbud ska lämnas för hela eller delar av upphandlingen
Beräknad avtalsstart: 1.2.2019
Sista dag för frågor och svar: 11.12.2018
Sista anbudsdag: 21.12.2018
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 50323000 Underhåll och reparation av kringutrustning till datorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen