Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: ja
Officiellt namn: Sunne kommun Nationellt registreringsnummer: 212000-1843 Postadress: 1. Kanslienheten Ort: Sunne Postnummer: SE-686 80 Land: Sverige
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling Livsmedel Färskt mejerisortiment.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Torsby; Upphandlingen avser Sunne och Torsby kommun.
Nuts-kodSE311 Värmlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Sunne och Torsby kommuner har beslutat att i ett antal gemensamma upphandlingar upphandla livsmedel. Denna anbudsinbjudan avser Livsmedel – Färskt Mejerisortiment.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.