390491-2016 - ResultatSverige-Östhammar: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus och krossmaterial.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Östhammar.
Nuts-kod SE121 Uppsala län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Leverans av grus- och krossmaterial.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.