390493-2016 - ResultatSverige-Östhammar: Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverans av el.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Östhammar.
Nuts-kod SE121 Uppsala län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Leverans av el till Östhammars kommun och Hargs Hamn AB.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.