390495-2016 - ResultatSverige-Helsingborg: Kläder, skor, väskor och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder till personal inom vård och omsorg.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Helsingborg.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen omfattar inköp av arbetskläder till vård- och omsorgspersonal.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.