390496-2016 - ResultatSverige-Älvsjö: Träningsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Träningshjälpmedel.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Träningshjälpmedel för funktionshindrade för användning i hemmet.
Länk: http://www.upphandling.sll.se/hjalpmedel/modules/purchase/published/default.aspx
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
37440000 Träningsutrustning, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 37441300 Träningscyklar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.