2. Förfarande
Förfarande
Titel: Göteborg – Erfaren projektingenjör väg
Beskrivning: Resurskonsult projektingenjör väg åt projektenhet väg3 inom Verksamhetsområde Investering, Västra regionen (IVvr). Projektingenjören biträder en eller flera projektledare, bland annat genom att stödja i planering, administration och uppföljning avseende tid, kostnad, innehåll, risker, resurser, kvalitet, säkerhet, miljö och arbetsmiljö. Projektingenjören ska bistå projektledaren i interna och externa kontakter. Vidare kommer projektingenjören medverka vid bl.a. möten med konsulter och entreprenörer samt ta fram underlag för att följa upp leveransen från entreprenör.
Intern identifierare: KOM-420765
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Göteborg – Erfaren projektingenjör väg