390507-2019 - ResultatSverige-Gävle: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cystoskopiutrustning
Referensnummer: RS 2018/1344
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Gävleborg Läns Landsting har för avsikt att teckna avtal med en Leverantör för leverans av cystoskopiutrustning till operationsverksamheten Gävle Sjukhus.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33120000 System för registrering och undersökningsutrustning, 33125000 Utrustning för urologisk undersökning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen