Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upplysningsdatabastjänster
Referensnummer: 2023-880
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72320000 Databastjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser tillgång till en webbaserad upplysningsdatabastjänst som innehåller aktuell information för tillhandahållande av uppgifter från offentliga källor om personupplysningar samt information om företag och fordon i en och samma tjänst.
Beskrivning av upphandlingen
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48610000 Databassystem, 48611000 Programvara för databas, 48810000 Informationssystem
II.2.4.