Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Natur- och kulturturism
Referensnummer: 602-6233-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen upphandlar konsulter för att utföra kompetensutveckling i form av rådgivning och kurser inom Landsbygdsprogrammet. Kompetensutvecklingen ska rikta sig till företagare inom besöksnäringen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80521000 Utbildningsprogram, 80530000 Yrkesutbildning, 80540000 Miljöutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen