2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll av reservkraftssystem
Beskrivning: Entreprenaden omfattar drift och underhåll av reservkraft och avbrottsfri reservkraft på angivna objekt i handling 06.5. Objektens läge med adresser framgår av objektsbeskrivningen, handling 06.5.
Intern identifierare: T2025-01998
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 31682510 Reservkraftssystem, 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar, 79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning, 79993100 Tjänster för drift av anläggning, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 50532300 Reparation och underhåll av generatorer, 79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning, 79993100 Tjänster för drift av anläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Drift och underhåll av reservkraftssystem
Huvudklassificering (cpv): 79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 31682510 Reservkraftssystem, 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 50532300 Reparation och underhåll av generatorer, 50532400 Reparation och underhåll av elektrisk distributionsutrustning, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning, 79993100 Tjänster för drift av anläggning