Denna upphandling omfattar projekteringsledning och projektering av 3 st bostäder med särskild service (BmSS) med option om ytterligare 2 st BmSS. Respektive byggnad omfattar 7 - 9 lägenheter på följande platser:
— Glasmästareplatsen
— Kabelgatan
— Norra Fiskebäcksvägen
Uppdraget utförs som ett generalkonsultuppdrag där projekteringsledande företag fungerar som generalkonsult. Generalkonsulten ska vara projekteringsledare, KA och Bas-P.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen