Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av undersökningstjänst gällande attraktivitet hos rekryteringsmålgrupper och tjänster för arbetsgivarprofilering
Referensnummer: 18-15599
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79311300 Undersökningsanalys
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är uppdelad i två delar, en del gällande undersökningstjänster för att undersöka attraktivitet hos rekryteringsmålgrupper och den andra delen för tjänster gällande arbetsgivarprofilering, så kallad Employer branding. Anbud kan lämnas på en del eller båda. Det ena syftet med upphandlingen är att teckna avtal med en leverantör som kan tillgodose FI:s behov av undersökningstjänst gällande attraktivitet hos FI:s prioriterade målgrupper för rekrytering, exempelvis yrkesverksamma inom ekonomi, juridik och it samt studerande inom dessa målgrupper. Det andra syftet är att teckna avtal med en leverantör som kan tillgodose FI:s behov av arbetsgivarprofilering och arbete med FI:s arbetsgivarerbjudande så kallad "Employer branding".
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79420000 Managementtjänster, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingens värde uppskattas till cirka 200 000 kr per år för respektive del av upphandlingen.
Summan kan bli såväl högre som lägre och FI kan inte garantera någon volym under avtalstiden.