2. Förfarande
Förfarande
Titel: Generalkonsult för stadsutvecklingsprojektet Landvetter Södra
Beskrivning: Beställaren har behov av konsultstöd för genomförande och analys av ett flertal utredningar kopplade till kommande detaljplaneläggning och genomförande av exploateringsprojektet Landvettter Södra. Syftet med denna upphandling är därför att upphandla en generalkonsult som kan tillhandahålla kompetenser inom en mängd olika områden kopplade till kommande detaljplaneläggning.
Intern identifierare: 24/275
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000