2. Förfarande
Förfarande
Titel: Support- och underhållsavtal av signalsäkerhetsanläggning och manöversystem på gröna linjen
Beskrivning: Support- och underhållsavtal av signalsäkerhetsanläggning och manöversystem på gröna linjen, i samband med att befintligt avtal med Strukton Rail AB, där Siemens Mobility AB är underentreprenör, löper ut 2024-09-30, tillsammans med att systemet uppnår sin tekniska livslängd.
Intern identifierare: TN 2024-0507
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50220000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för järnvägar och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000