390818-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Möbler för sjukvårdsändamål
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dentalinredning.
Referensnummer: RJL 2017/2436
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Successiva leveranser av dentalinredning till Folktandvården inom Region Jönköpings län. Folktandvården eftersträvar en enhetlig inredning i samtliga lokaler i Jönköpings län.
Upphandlingsobjekt:
Region Jönköpings län avser att upphandla Dentalinredning. Denna upphandling omfattar successiva leveranser av dentalinredning till Folktandvården inom Region Jönköpings län. Folktandvården eftersträvar en enhetlig inredning i samtliga lokaler i Jönköpings län.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192300 Möbler för medicinska ändamål, utom sängar och bord, 39100000 Möbler, 39122100 Skåp, 39151000 Diverse möbler, 39151300 Modulmöbler, 44421720 Förvaringsskåp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen