390825-2026 - Resultat
Sverige – Programvaruutvecklingstjänster för nätverk – Nätverk och brandvägg
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster - Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNätverk och brandvägg
BeskrivningUpphandlingen avser ett avtal som ska tillgodose Beställarens behov av nätverk för sammanlänkning av flera enheter och brandvägg inklusive hårdvara, konsulter, utbildning, support, licenser och införande. Ett förvaltningsavtal kommer att tecknas. Beställaren avser att teckna avtal med en leverantör.
Intern identifierare2025-454
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Ytterligare om kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 72212210 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk
Ytterligare klassificering (cpv): 32400000 Nät, 32412110 Internetnätverk, 48000000 Programvara och informationssystem, 48730000 Säkerhetsprogramvara, 48732000 Programvara för datasäkerhet, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000