Officiellt namn: Strängnäs Bostads AB Postadress: Vältstigen 1 Ort: Strängnäs Postnummer: SE-645 80 Land: Sverige Att: Johan Ekengren E-post:johan.ekengren@strangnas.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Yttre Fastighetsskötsel 2016.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Strängnäs.
Nuts-kodSE122 Södermanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling Ramavtal för Yttre Fastighetsskötsel omfattande bl.a. skötsel grönytor, kontroll lekutrustning, snöröjning och halkbekämpning på områden inom Strängnäs kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
98341130 Fastighetsskötsel, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.