Officiellt namn: Stora Tunabyggen Postadress: Box 308 Ort: Borlänge Postnummer: SE-781 24 Land: Sverige Att: Martina Everskog E-post:martina.everskog@hbv.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen AB Stora Tunabyggen – Lås/nyckelservice.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Borlänge.
Nuts-kodSE312 Dalarnas län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Uppdraget omfattar främst löpande låsarbeten samt leveranser av cylindrar, nycklar och tillhörande material till dessa. Beställaren utför en del av låsarbetena i egen regi. Entreprenören ska kunna hålla begränsad jour, vilket innebär att telefonlista ska finnas till montörer som i mån av tid kan rycka ut och göra arbete.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
98395000 Låssmedstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.