390832-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Undervisning och utbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende Nationell påbyggnadsutbildning för LSS-handläggare, 7,5 hp.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 24: Undervisning och yrkesutbildning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Högskoleutbildning påbyggnad (magisternivå) för LSS-handläggare, 7.5 högskolepoäng.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
80000000 Undervisning och utbildning, 80300000 Högre utbildning, 80430000 Vuxenundervisning på universitetsnivå, 80500000 Utbildningstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.