Officiellt namn: Chalmers tekniska högskola Aktiebolag Postadress: Arvid Hedvalls backe 4 Ort: Göteborg Postnummer: SE-412 96 Land: Sverige Att: Marcus Rudholm E-post:marcus.rudholm@chalmers.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Finansiella revisionstjänster avseende externfinansierade projekt.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 9: Redovisnings-, revisions- och bokföringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Göteborg.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingsuppdraget gäller granskning av externfinansierade projekt på områdena forskning och nyttiggörande och utfärdande av revisionsintyg eller intyg om utförd granskning (så kallade Agreed upon procedures; benämns fortsatt revisionsintyg). Uppdragets huvuddel består av EU-finansierade forskningsprojekt men även andra finansiärer (exempelvis SIDA, Vinnova) förekommer; dock i mindre omfattning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79212100 Finansiell revision, 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.