390847-2016 - ResultatSverige-Göteborg: Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Konsulttjänster inom Skatt och redovisning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 9: Redovisnings-, revisions- och bokföringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Göteborg.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Välkommen att lämna anbud i Chalmers tekniska högskolas (Chalmers) upphandling av konsultationstjänster inom skatt och redovisning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79211000 Redovisning, 79221000 Skatterådgivning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.