2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tjänst för läkemedelsförsörjning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans av läkemedel och läkemedelsnära varor till Akademiska sjukhuset, Lasarettet i Enköping och till enheter inom Nära vård och hälsa och Folktandvården, samt kommunala akutförråd.
Intern identifierare: UPPH2025-00361
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85149000 Farmaceutiska tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000