390863-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teknisk analys eller konsulttjänster – Konsulttjänster inom trafikanalys
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänster inom trafikanalys
BeskrivningJönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende konsulttjänster inom trafikanalys. Upphandlingen är indelad i följande fyra (4) teknikområden: 1. Teknikområde 1 - Makromodell Sampers 2. Teknikområde 2 - Makromodell Visum 3. Teknikområde 3 - Mikrosimulering 4. Teknikområde 4 - Övriga verktyg och metoder
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelTeknikområde 1 - Makromodell Sampers
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132306:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72227000 Konsulttjänster för dataanalys, 72266000 Programkonsulttjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelTeknikområde 2 - Makromodell Visum
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132306:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelTeknikområde 3 - Mikrosimulering
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132306:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelTeknikområde 4 - Övriga verktyg och metoder
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132306:Lot:4