Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Containertransporter 2017, Torsby kommun.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 16: Avlopps- och renhållningstjänster, sanering och liknande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Torsby; Containertransporter från Torsby kommun och i huvudsak till näraliggande kommuner.
Nuts-kodSE311 Värmlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Anbudsförfrågan avser transporter av reningsverksslam från reningsverket i Torsby samt sorterat grovavfall i container från återvinningscentralen i Torsby enligt förutsättningar och villkor i denna anbudsinbjudan.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.