390898-2026 - Resultat
Sverige – Underhållningstjänster – Ljud- och ljusteknik till arrangemang
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLjud- och ljusteknik till arrangemang
BeskrivningRamavtalet avser avser ljud-, ljus och scentekniska tjänster för både större och mindre arrangemang.
Intern identifierareKS 2025-527
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 92300000 Underhållningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71318100 Ljustekniska tjänster, 79952000 Evenemang, 92370000 Ljudteknikertjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000