390911-2018 - ResultatSverige-Västerås: Skogsinventering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster - ekologisk inventering
Referensnummer: TN 2017/00938-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77231400 Skogsinventering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ekologisk inventering
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Allmänekologsik inventering
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kärlväxter
Del nr: 2
Svampar
Del nr: 3
Lavar
Del nr: 4
Fåglar
Del nr: 5
Mossor
Del nr: 6
Insekter
Del nr: 7
Fladdermöss
Del nr: 8