390919-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Finansiell revision – Revisionstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRevisionstjänster
BeskrivningDenna upphandling omfattar revisionstjänster för löpande revision och successiva avrop under avtalstiden. Uppdragen består av följande: Uppdrag som som sakkunnigt biträde till Beställarens förtroendevalda revisorer i deras granskning av Beställarens nämnder, styrelser och beredningar.Uppdrag som sakkunnigt biträde till Beställarens lekmannarevisorer för granskning av kommunensbolag.Uppdrag avseende finansiell revision i Beställarens bolag som ska utföras i enlighet med aktuelllagstiftning.Särskilda granskningsuppdrag och eventuellt andra sammanhängande tjänster.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212100 Finansiell revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95550:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79212000 Revision, 79210000 Redovisning och revision, 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster