390931-2016 - Frivillig förhandsinsynSverige-Danderyd: Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Detta meddelande omfattas av: Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Direktupphandling av system för Schakttillstånd med TA-modul.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 7: Databehandlingstjänster och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Danderyd.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Danderyds kommun avser att direktupphandla ett system Schakttillstånd med digital TA-plansmodul inkl. faktureringsmodul med standardfunktionalitet i enlighet med beskrivna funktionsområden.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.