390965-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Renovering av byggnader – Ombyggnad av Sergel 1
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelOmbyggnad av Sergel 1
BeskrivningObjektet avser Ombyggnad av Sergel 1. 4 block innefattande 115 lägenheter. Innefattande: Nytt fläktsystem (FTX) med nya fläktrum och takrenovering. • Stambyte innefattande nya badrum och kök • Nytt värmesystem. • El uppdatering med passersystem. • Ny lägenhet i befintligt pannrum. • Målning trapphus och renovering av entréporter • Fasadarbeten innefattande omfogning av tegel och balkongrenovering. • Återbruk
Intern identifierare746
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45453100 Renoveringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000