390969-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Multiplexed affinity assays.
Referensnummer: Dnr V-2017-0377
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
KTH is seeking to purchase a frame work agreement for state of the art protein assays to be used for studying many proteins in one sample with high sensitivity and accuracy and also to study scarcely available proteins in small samples.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen