391001-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Emmaboda: Avlägsnande av slam
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamtömning, service till VA-nätet etc. inom Emmaboda kommun
Referensnummer: 20/43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513600 Avlägsnande av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Tömning av enskilda slamavskiljare och slutna tankar
Slamtömning avloppsreningsverk
Tömning av fettavskiljare
Service VA-nätet
Service Fjärrvärmeverksamheten
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90400000 Avloppshantering, 90480000 Skötsel av avloppsnät, 90513700 Transport av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen