Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Chefscoachning
Referensnummer: 2019-1542
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79998000 Coachning
II.1.4.
Kort beskrivning
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
Syftet med denna upphandling är att teckna ramavtal för att säkerställa tillgången på professionell kompetens och resurser i samband med Kriminalvårdens behov av coachning för både nya och mer erfarna chefer på olika nivåer samt projektledare och specialister/experter utan personalansvar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80511000 Personalutbildning, 80532000 Chefsutbildning, 80590000 Handledning
II.2.4.