Huvudsaklig CPV-kod 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal för lastbilstjänster och materialhantering för uppdrag både under normal arbetstid men även som beredskap under hela dygnet alla dagar.
Uppdraget omfattar uppdrag inom alla VASYDS ägarkommuner.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen