391036-2018 - ResultatSverige-Kalmar: Mattor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av Entrémattor
Referensnummer: 2018-29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39531000 Mattor
II.1.4.
Kort beskrivning
Kalmar kommun avser att upphandla ramavtal för hyra av entrémattor. Uppdragets ska bestå av hyra, byte (inkl. hämtning, tvätt, transport och utplacering) av entrémattor i Kalmar kommuns fastigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39532000 Dörrmattor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen