391037-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Övningsområde för fordonsutbildning
Referensnummer: 2018-1629
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att säkerställa tillgången till övningsområden som uppfyller Säkerhetspolisens behov för genomförandet av fordonsutbildning. Med övningsområde avses körbanor där utbildningar kommer genomföras.
Upphandlingen är uppdelad i två (2) delområden:
Delområde A – Sommarkörning
Avser övningsområde anpassat för fordonsutbildning för sommarkörning.
Delområde B – Vinterkörning
Avser övningsområde anpassat för fordonsutbildning för vinterkörning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen