39106-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Timrå: Programvara för systemhantering
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Administrationsverktyg – Mobila enheter.
Referensnummer: UH-2017-7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48781000 Programvara för systemhantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Kontraktet omfattar leverans och idrifttagande av en programvara för administration och hantering av mobila enheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 280 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48781000 Programvara för systemhantering, 48700000 Verktygsprogram, 72511000 Program för nätadministration
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen